Esencja nawilżająco – łagodząca z ekstraktem z zielonego owsa 30 ml


Produkt do użytku profesjonalnego


odseparowane_esencja_owiesZielony owies jest od wieków stosowany w leczeniu chorób dermatologicznych oraz dla utrzymania zdrowej nawilżonej skóry. Ekstrakt z tej rośliny ma silne działanie przeciwzapalne
i zapewnia odpowiedni poziom wody w naskórku Jest to szczególnie przydatne w pielęgnacji bardzo suchej skóry oraz terapii cery dotkniętej łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry.

W płynie z ekstraktem z zielonego owsa zastosowano wyciąg bogaty w składniki o bardzo zróżnicowanym charakterze chemicznym. Ekstrakt jest bogatym źródłem minerałów takich jak krzemionka, potas, wapń, magnez, miedź i cynk. Ponadto zawarte są w nim liczne substancje o charakterze cukrów, takie jak beta-glukan, pentozany, kestoza, neokestoza, bifurkoza, neobifurkoza i kwas galaktoarabinoksylanowy. W ekstrakcie z zielonego owsa obecne są również: kwas awenikowy A, kwas awenikowy B, awenakozyd A i awenakozyd B, awenacyna, witeksyna i tricyna.

Płyn zawiera również glukozyd maltooligozylowy, substancję o silnych właściwościach nawilżających i łagodzących. Składnik ten jest szczególnie efektywny w łagodzeniu podrażnień wywołanych mydłem i detergentami.

Glikol pentylenowy obecny w płynie z ekstraktem z zielonego owsa jest emolientem rozpuszczalnym w wodzie. Składnik ten zmiękcza, uelastycznia i wygładza skórę.

Esencja nawilżająco – łagodząca z ekstraktem z zielonego owsa nie zawiera konserwantów.

Literatura:

Hänsel R., Keller K., Rimpler H. & Schneider G. (1992). Hagers handbuch der pharmazeutischen praxis, Vol. 4. ISBN 3540626468, Berlin: Springer.

Jesteś zainteresowany zakupem produktów profesjonalnych, napisz do nas info@lazelactive.pl