Esencja przeciwzmarszczkowa L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL 30 ml


Produkt do użytku profesjonalnego


 Esencja-przeciwzmarszczkowaEsencja przeciwzmarszczkowa L'Azel Active Professional to połączenie dwóch składników o działaniu ujędrniającym i miorelaksacyjnym. Dzięki szerokiemu spektrum działania esencja przeciwzmarszczkowa to delikatna i naturalna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów dermatologicznych i kosmetycznych.


Ekstrakt z mikroalgi Nannochloropsis Oculata, otrzymany na drodze biotechnologicznej, wzbogacony o polisacharyd pullulan zapewnia natychmiastowe działanie napinające skórę.  Składniki ekstraktu chronią fibroblasty skóry przed stresem oksydacyjnym oraz zwiększają syntezę kolagenu w naskórku. Pullulan wykazuje  doskonałe właściwości ochronne i wygładzające.


Peptydy z okry zapobiegają powstawaniu zmarszczek dynamicznych skóry (pionowych na poziomie czoła, nosowo-wargowych oraz , kurzych łapek). Składnik ten to kompleks oligopeptydów uzyskanych przez biotransformację naturalnych białek nasion okry (Hibiscus esculentus L.).

Kompleks ten składa się głównie z niskocząsteczkowych oligopeptydów o średniej masie cząsteczkowej 262 Da. 80% oligopeptydów ma masę cząsteczkową poniżej 1000 Da, dzięki czemu mają optymalną biodostępność. Oligopeptydy z nasion okry działają miorelaksacyjnie (zmniejszają skurcze komórek mięśniowych). W eksperymentach in vitro dowiedziono, że w stężeniu 1% kompleks peptydów okry wykazuje silniejsze działanie miorelaksacyjne niż modelowy związek karyzoprodol w stężeniu 0,03%. Działanie kompleksu peptydowego utrzymuje się do 24 godzin. Oprócz właściwości przeciwzmarszczkowych, oligopeptydy z okry chronią skórę przed czynnikami środowiskowymi.

Literatura:
„Oligopeptides from Hibiscus esculentus seeds to smooth expression lines“., SÖFW-Journal 130 (6-2004) str. 64-71.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem naszych produktów zapraszamy do Salonów Partnerskich lub sklepu internetowego.