Krem łagodzący L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL 30 ml


Produkt do użytku domowego


Krem łagodzacy 350x593Krem łagodzący, będący kosmetyczną kuracją do pielęgnacji skóry dotkniętej trądzikiem różowatym, kompleksowo działa na większość przyczyn wywołujących objawy tego problemu skórnego. Produkt działa bakteriostaycznie, nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia. W składzie zawiera:


Olej tamanu, który działa łagodzące, ochronnie, gojąco, natłuszczająco i nawilżająco.Olej tłoczony jest na zimno z nasion gumiaka (Calophyllum Inophyllum). Zawiera 88% triglicerydów kwasu linolowego, olejowego, palmitynowego, stearynowego i kalofilowych kwasów tłuszczowych. Ponadto olej tamanu zawiera 3,5% fitosteroli i estrów steroli, 6,4% glikolipidów, 1,6% fosfolipidów, kalaustralinę, kalofylolid i inofylolid. Olej z gumiaka tłoczony na zimno jest olejem spożywczym.


Olej neem działa łagodząco i przeciwświądowe. Przywraca blask i witalność. Azadirachta Indica (Neem) Seed Oil – olej tłoczony na zimno z orzechów miodli indyjskiej. Olej ma właściwości emoliencyjne i repellencyjne. Średni skład triglicerydów oleju neem: kwas olejowy – 45,6%, kwas linolowy – 16,8%, kwas palmitynowy – 17,21%, kwas stearynowy – 15,2% i kwas linolenowy – 1,3%. Składnikiem o właściwościach repellencyjnych jest azadirachtyna. Olej z nasion miodli indyjskiej (olej neem) znajduje zastosowanie w indyjskiej medycynie tradycyjnej. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe stosowany jest w chorobach skórnych. Jest wykorzystywany również jako składnik mydeł, szamponów, maści, kremów i past do zębów.

Fitosfingozyna łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Reguluje rozwój mikroorganizmów na powierzchni skóry. Fitosfigozyna występuje w skórze ludzkiej jako produkt degradacji ceramidów. Składnik ten działa hamująco na powstawanie czynników prozapalnych
w skórze.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem produktu zapraszamy do naszych Salonów Partneskich lub sklepu internetowego.