Krem rozjaśniający skóre L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL 30 ml


Produkt do użytku domowego


Krem-rozjasniajacy skore_opakowanie-Ostatni etap kosmetycznej kuracji rozlaśniającej skórę to codzienna pielęgnacja domowa kremem rozjaśniający skórę L'Azel Active Professional opartym na α-glukozydzie kwasu askorbinowego (AA2G).

2-Glukozyd kwasu askorbinowego (AA2G) to naturalna witamina C (kwas askorbinowy) stabilizowana przez połączenie z cząsteczką glukozy. AAG2 jest odporny na działanie wysokiej temperatury, tlenu, metali ciężkich, pH i innych czynników degradacyjnych.

Taka postać chemiczna witaminy C jest aktywna dopiero po nałożeniu na skórę. W skórze obecny jest enzym α-glukozydaza, która rozkłada stopniowo AA2G do kwasu askorbinowego i glukozy. Dzięki czemu produkty zawierające AA2G działają silnie i skutecznie przez długi czas.

2-Glukozyd kwasu askorbinowego (AA2G) został pierwotnie opracowany jako składnik leków dermatologicznych w Japonii. Leki te miały służyć do rozjaśniania skóry, przebarwień, plam starczych i piegów. Dalsze badania wykazały inne ogromne korzyści i dziś AA2G jest używany nie tylko do wybielania, ale także do przywracania skórze blasku i odwracania skutków starzenia.

AAG2 działa w zasadniczo identyczny sposób jak witamina C, zapobiegając pigmentacji skóry poprzez hamowanie syntezy melaniny w melanocytach. Ma on również zdolnośćść zmniejszenia ilości powstałej już melaniny w procesie  pigmentacji skóry. AA2G ułatwia syntezę kolagenu w ludzkich fibroblastach skóry, co zwiększa elastyczność skóry, a  w efekcie zmniejsza drobne zmarszczki i odmładza skórę.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem produktu zapraszamy do naszych Salonów Partneskich lub sklepu internetowego.