L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL – nowość w walce z trądzikiem

L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL – linia do zadań specjalnych

Walka z trądzikiem bywa żmudna, wymaga dobrze dobranych, specjalistycznych produktów. Jednak niestety nie zawsze efekt kuracji jest satysfakcjonujący. Nawet jeśli po pewnym czasie znikną znienawidzone pryszcze – mogą pozostać brzydkie, czerwone blizny. Na polskim rynku pojawiły się produkty, które nie mają sobie równych w walce z trądzikiem. Nowa linia L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL to kosmeceutyki opracowane przez polską firmę kosmetyczną Mozapharm, w których zastosowano najskuteczniejsze składniki antytrądzikowe: azeloglicynę, kwas laktobionowy oraz witaminę PP.

Bez względu na rodzaj trądziku (w terminologii medycznej jest kilkanaście rodzajów tej choroby), osoba, który musi się z nim zmagać czuje się niekomfortowo. Widoczne, czerwone krosty, nie tylko mogą powodować ból skóry twarzy, ale często sprawiają, że ich „właściciele” czują się onieśmieleni, skrępowani, wstydzą się eksponować chorą skórę. Choroba wpływa na relacje interpersonalne, w niektórych przypadkach chorzy zmagają się nawet z depresją. Dlatego osoby borykające się z trądzikiem w salonie kosmetycznym powinni być potraktowani ze szczególną uwagą.

Dokuczliwy trądzik

Trądzik najczęściej dotyka ludzi młodych, w okresie dojrzewania, ale jego przeróżne odmiany dokuczają także dorosłym, np. trądzik różowaty. Przyczyn jego powstawania jest wiele. W dużym skrócie można rzec, że za trądzik odpowiedzialne są: zbyt duża aktywność gruczołów łojowych oraz zablokowanie tych gruczołów przez warstwę martwego naskórka.

Do pielęgnacji cery trądzikowej konieczna jest specjalistyczna kuracja, gdyż niewłaściwe leczenie może doprowadzić do pogorszenia stanu skóry. Należy sięgać po preparaty, stworzone z myślą o walce z tą chorobą. Ich celem jest hamowanie nadprodukcji łoju i namnażania się bakterii oraz eliminowanie stanu zapalnego skóry.

Poza występowaniem pryszczy, grudek, zmian ropnych na skórze, z trądzikiem wiąże się jeszcze jeden poważny problem – blizny. Niemal wszystkie osoby borykające się z trądzikiem, walczą również z bliznami potrądzikowymi, które powstają w miejscu wykwitów zapalnych. Dlatego tak ważne dla osoby leczącej tę dolegliwość jest szerokie spectrum działania preparatów. Ważne jest, by spełniały one obie funkcje – walkę z trądzikiem oraz likwidowały powstałe przebarwieniami skóry.

L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL – linia do zadań specjalnych

Kosmeceutyki L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL to nowa seria na polskim rynku, która powstała w trosce o pielęgnację skóry trądzikowej. Zawarte w niej składniki charakteryzują się dużą skutecznością w walce z niedoskonałościami tego rodzaju cery. W skład linii L’AZEL ACTIVE wchodzą: Żel do mycia twarzy L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL, płyn do pielęgnacji skóry L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL oraz krem przeciwtrądzikowy L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL.Każdy z tych produktów zawiera skrupulatnie wyselekcjonowaną przez specjalistów firmy Mozapharm substancję czynną – azeloglicynę, kwas laktobionowy oraz witaminę PP.

Preparaty nie zawierają substancji zapachowych, barwników, wazeliny, olejów mineralnych, laurylosiarczanu sodowego(SLS), ALS, formaldehydu oraz silikonów.

Krok 1 – oczyszczenie

W pielęgnacji skóry trądzikowej bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest właściwe oczyszczenie twarzy. Preparat przeznaczony do tego rodzaju cery musi usuwać nadmiar sebum i skutecznie ją oczyścić. Nie wskazana jest obecność w nim substancji zapachowych ani barwników, które mogą podrażniać. Dodatkowo, jego sztandarową cechą powinno być także odpowiednie nawilżenie skóry. Żel do mycia twarzy L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL to rozwiązanie łączące w sobie wszystkie powyższe cechy. Zawiera oczar wirginijski, który działa ściągająco, łagodzą i przeciwzapalnie. Dodatkowo zawarty w żelu aloes nawilża i łagodzi podrażnienia. Produkt nie zawiera laurylosiarczanu sodowego, często wykorzystywanego jako środek czyszczący. Działa on bowiem drażniąco na skórę.

.

Krok 2 – pielęgnacja i odświeżenie

Kiedy skóra jest już oczyszczona, warto zastosować płyn do pielęgnacji skóry L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL.To innowacyjne połączeniu składników idealnie sprawdzających się w walce z trądzikiem. Płyn nie tylko walczy z krostami, ale dba także o to, by na skórze nie pojawiły się szpecące blizny i przebarwienia. Witamina PP – reguluje wytwarzanie sebum, łagodzi podrażnienia, poprawia kolory skóry.

Płyn zawiera azelogicynę, która nie ma sobie równych w walce z trądzikiem. Jest to połączenie kwasu azelainowego i glicyny, czego efektem jest substancja skupiająca w sobie działanie przeciwtrądzikowe i nawilżające. Jej charakterystyczną cechą jest to, że nie powoduje podrażnień, zatem może być używany przez osoby, który mają cerę wrażliwą i naczynkową. A co zapewne także ucieszy kobiety w ciąży i mamy karmiące – nie ma przeciwskazań stosowania dla tej grupy kobiet.

Bardzo ważną cechą azeloglicyny jest fakt, że skutecznie usuwa przebarwienia skóry powstałe w następstwie stanów zapalnych trądziku, zmian posłonecznych oraz w następstwie zmian hormonalnych. Płyn do pielęgnacji skóry L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL należy stosować codziennie rano i wieczorem, nanieść na umytą skórę za pomocą wacika. Szczególnie polecany dla osób zmagających się z trądzikiem różowatym.


Krok 3 – aplikacja kremu

Ostatnim elementem zabiegu pielęgnacyjnego jest nałożenie kremu o działaniu przeciwtrądzikowym L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL. To wyjątkowo skuteczny i wydajny produkt kryjący w sobie nowoczesną formułę opracowaną przez specjalistów Mozapharm. Dzięki niej krem zwęża pory, zmniejsza ilość wyprysków oraz błyszczenie skóry. Ma również działanie łagodząco-kojące.

Cechą charakterystyczną kremu jest jego wyjątkowy składnik – kwas laktobionowy. Reguluje on złuszczanie naskórka, hamuje rozwój drobnoustrojów na powierzchni skóry oraz redukuje przebarwienia. Ponadto dzięki swojej właściwościom niezwykle mocno utrzymuje wodę w warstwie naskórka, co sprawia, że skóra jest dobrze nawilżona. Aby chronić skórę przed podrażnieniami w kremie nie ma substancji zapachowych i barwników. Krem należy stosować wieczorem na twarz, po wcześniejszym zastosowaniu żelu i płynu do pielęgnacji skóry L’AZEL ACTIVEPROFESSIONAL. Krem można stosować na skórę objętą zmianami trądzikowymi na powierzchni całego ciała, omijając okolice oczu i błon śluzowych.

L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL – profesjonalna linia dla każdego

Wszystkie kosmeceutyki marki L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL są stworzone z myślą o polskich konsumentkach, świadomych jakości produktów. Produkty są dostępne na stronie internetowej www.lazelactive.pl. Jakość i skuteczność kosmeceutyków L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL potwierdza również fakt, że są one wykorzystywane w salonach kosmetycznych w całej Polsce.

Nasza działalność i kosmeceutyki są odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego rynku, a także konsumentów, którzy poszukują specjalistycznych produktów najwyższej jakości. Współpracujemy z dermatologami, kosmetologami i farmaceutami, aby tworzyć jak najlepsze preparaty zapewniające pielęgnację najbardziej wymagającej skórze – mówi Sylwia Rękawek, założycielka firmy Mozapharm.

W kosmeceutykach L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL używamy wysokiej zawartości sprawdzonych substancji aktywnych. Dzięki temu otrzymujemy produkty, które są skuteczne i cieszą się dużym zaufaniem wśród profesjonalistów – dodaje Sylwia Rękawek.

Żel do mycia twarzy L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL, 200 ml, cena 65 zł

 • myje delikatnie, ale skutecznie
 • skutecznie usuwa nadmiar sebum
 • działa ściągająco i przeciwzapalnie
 • nawilża i łagodzi podrażnienia
 • zwęża pory
 • zmniejsza nasilenie wykwitów

Płyn do pielęgnacji skóry L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL, 200 ml, cena 85 zł

 • tonizuje, odświeża i nawilża
 • redukuje przebarwienia – poprawia koloryt
 • łagodzi podrażnienia
 • wygładza skórę
 • zmniejsza błyszczenie skóry

 

Krem przeciwtrądzikowy L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL, 30 ml, cena 99 zł

 • hamuje rozwój drobnoustrojów na powierzchni skóry
 • reguluje złuszczanie naskórka
 • zmniejsza ilość wyprysków
 • zwęża pory
 • poprawia wygląd skóry

L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL – linia do zadań specjalnych – informacja prasowa