Maska oczyszczająca L’Azel Active Professional


Produkt do użytku profesjonalnego


Maska-oczyszczaja

Linia produktów do pielęgnacji skór tłustych, mieszanych i trądzikowych została uzupełniona przez Maske oczyszczającą L'Azel Active Professional. Maska zawiera między innymi ściany komórkowe drożdży, ekstrakt z kory afrykańskiego drzewa Enantia Chlorantha i kwas oleanolowy.

Ściany komórkowe drożdży głęboko oczyszczają z pozostałości tłuszczowych, które zatykają i rozszerzają pory. Skóra staje się delikatniejsza i jędrna, pory zwężają się, przywraca się równowagę wydzielania sebum. Składnik ten ma także silne właściwości zabliźniające w przypadku małych krostek i trądziku.

Poprawia elastyczność skóry i rozjaśnia cerę.


Ekstrakt z kory afrykańskiego drzewa Enantia Chlorantha zawiera jatrorryzynę i palmatynę – substancje o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym.

Kwas oleanolowy jest inhibitorem 5-alfa-reduktazy steroidowej. Hamuje syntezę androgenów w skórze w efekcie gruczoły łojowe zmniejszają wydzielanie sebum. Kwas oleanolowy chroni skórę przed fotostarzeniem, blokuje aktywność enzymu elastazy i wykazuje działanie silnego przeciwutleniacza. Kwas oleanolowy działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.