Maska poprawiająca owal twarzy 100 ml


Produkt do użytku profesjonalnego


odseparowane_maska_owalmalMaska poprawiająca owal twarzy zawiera ekstrakt z kory drzewa arjuna. Migdałecznik arjuna (Terminalia arjuna) jest drzewem z rodziny trudziczkowatych (Combreatceae). Występuje w Indiach, w Mjanmie i na Sri Lance. Właściwości lecznicze arjuny znane są od starożytności w medycynie azjatyckiej. Ekstrakt z kory drzewa arjuna zawiera głównie związki trójterpenowe, takie jak kwas arjunowy, arjutenozydy I, II, III, IV. Ponadto w wyciągu występuje arjungenina, arjumetyna, kwas oleanolowy i kwas terminowy.

Ekstrakt z kory arjuny ma bardzo szerokie spectrum działania. Wzmocnienie struktury białek przestrzeni międzykomórkowej wpływa na poprawę gęstości i elastyczności skóry. Poprzez przywrócenie bariery skórnej i zwiększenie produkcji sebum wyciąg z arjuny zmniejsza objawy suchości skóry i chroni ją przed czynnikami i zanieczyszczeniami środowiskowymi. Ekstrakt z arjuny poprawia strukturę naczyń włosowatych, co wpływa na lepsze zaopatrzenie skóry w składniki odżywcze i prawidłowy przebieg procesów odbudowy komórkowej. Substancja ta jest optymalnym składnikiem zwalczającym objawy i skutki niedoborów hormonalnych związanych z wiekiem. Wyciąg zmniejsza transepidermalną utratę wody oraz wpływa znacząco na przywrócenie funkcji barierowych cery. Skutkuje to poprawą poziomu nawilżenia i zmniejszeniem łuszczenia się skóry już po 4 tygodniach stosowania. Dzięki zastosowaniu ekstraktu z arjuny skóra jest bardziej gładka. Wyciąg z arjuny jest składnikiem doskonale wpływającym na poprawę ogólnego wyglądu skóry.

Literatura:
Upadhyay RK, Pandey MB, Jha RN, Singh VP, Pandey VB., Triterpene glycoside from Terminalia arjuna.,  J Asian Nat Prod Res. 2001;3(3):207-12.
Padmaa M Paarakh , 2010. Terminalia arjuna (Roxb.) Wt. and Arn. : A Review. International Journal of Pharmacology, 6: 515-534.

Jesteś zainteresowany zakupem produktów profesjonalnych, napisz do nas info@lazelactive.pl