Maska rozświetlająca 100 ml


Produkt do użytku profesjonalnego


odseparowane_maska_rozswietlajacamalMaska rozświetlająca zawiera ekstrakt z korzeni kurkumy (Curcuma longa) oraz kompleks nawilżający, złożony z kwasu poliglutaminowego, skleroglukanu, betainy, mocznika i mleczanu potasowego.

W Indiach, kraju który jest największym producentem kurkumy na świecie, właściwości kosmetyczne i lecznicze tej przyprawy znane są od starożytności. Do tej pory w niektórych regionach tego państwa wykonuje się pannie i panu młodemu zabieg upiększający z użyciem zmiażdżonych kłączy kurkumy. Taka terapia  dodaje blasku i eliminuje  drobne niedoskonałości skóry wywołane szkodliwymi bakteriami. Ekstrakt z kurkumy bezpośrednio usuwa reaktywne formy tlenu, które odpowiedzialne są za utlenianie wielkocząsteczkowych składników komórek, lipidów błon komórkowych i DNA, co prowadzi do obumierania komórek. Reaktywne formy tlenu wytwarzane są nieustannie w żywych organizmach, są bowiem produktami ubocznymi zachodzących przemian biochemicznych. Przyczyną powstawania tych niekorzystnych substancji jest również promieniowanie UV i zanieczyszczenie środowiska. W skutek zaburzenia procesów usuwania reaktywnych form tlenu następuje proces degradacji i starzenia komórek. Ponadto reaktywne formy tlenu odpowiedzialne są za powstawanie przebarwień skóry.

Kompleks nawilżający złożony jest ze składników silnie nawilżających o strukturze nisko i wysokocząsteczkowej. Kompleks ten redukuje szorstkość skóry, staje się ona gładsza i promienna. Kompleks nawilżający ma doskonałe zdolności gromadzenia wody w szerokim zakresie wilgotności względnej powietrza. Tą właściwość zapewnia kwas poliglutaminowy oraz betaina. Skleroglukan ma działanie  łagodzące i przeciwzapalne.

Maska ma bardzo szybkie działanie rozświetlające, niweluje uczucie zmęczenia i silnie nawilża skórę. Może być stosowana przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Polecana również jako krem do codziennej pielęgnacji. Szczególne efekty daje zabieg nałożenia maski pod algi.

Literatura:
Aromatic-turmerone inhibits α-MSH and IBMX-induced melanogenesis by inactivating CREB and MITF signaling pathways., Park SY, Jin ML, Kim YH, Kim Y, Lee SJ., Arch. Dermatol. Res. 2011 Dec;303(10):737-44.

Jesteś zainteresowany zakupem produktów profesjonalnych, napisz do nas info@lazelactive.pl