Nowość na rynku kosmeceutyki L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL

Nowość na rynku kosmeceutyki L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL do zadań specjalnych:
nawilżający puder do mycia twarzy i krem poprawiający owal twarzy

Kobieta, która świadomie dba o zdrowy, promienny wygląd swojej skóry zapewnia jej właściwą pielęgnację. Oprócz klasycznych, od lat znanych preparatów szuka nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań. Czasami potrzebuje produktów do zadań specjalnych. Marka L’Azel Active Professional proponuje nowość – jedyne w swoim rodzaju kosmeceutyki: nawilżający puder do mycia twarzy oraz krem poprawiający owal twarzy.

Hit w oczyszczaniu

O tym, że oczyszczanie skóry twarzy jest podstawą jej pielęgnacji i że należy ją wykonywać codziennie nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Aby ten proces był nie tylko łatwy, ale również niezwykle przyjemny eksperci firmy Mozapharm stworzyli przełomowy produkt – nawilżający puder do mycia twarzy L’Azel Active Professional. Nawilżający puder do mycia twarzy zawiera bardzo delikatną substancję myjącą: stearoiloglutaminian sodu, niewykazującą działania drażniącego i wysuszającego. Proszek zawiera składniki o działaniu nawilżającym – skrobię preżelowaną, mannitol i glukozę, a także substancje pozostawiające jedwabiste odczucie na skórze – talk i lauroilolizynę. Dzięki połączeniu ultra łagodnego detergentu, substancji nawilżających i zmiękczających oraz pozytywnie wpływających na odczucia sensoryczne produkt ten ma niezwykłe właściwości. Nawilżający puder do mycia twarzy sprawia, że skóra staje się jedwabiście gładka, nawilżona i nie wymaga dodatkowej tonizacji.

Produkt ten jest jedyny w swoim rodzaju i nie ma podobnych sobie na polskim rynku. Wystarczy muśnięcie niewielkiej ilości tego preparatu na opuszku palca, żeby doskonale oczyścić skórę. Forma pudru sprawia, że skóra doświadcza relaksującego „minimasażu”. Twarz bowiem, tak jak reszta naszego ciała, potrzebuje odpoczynku. Dlatego należy usunąć makijaż, kurz i brud wieczorem oraz rano, aby przygotować twarz na aplikację makijażu. Nowoczesna formuła nawilżającego pudru zapewnia połączenie oczyszczania, nawilżania i peelingu.

Profesjonalna pielęgnacja twarzy w ramach domowej pielęgnacji

Wraz z upływem czasu, wygląd naszej skóry zmienia się, pojawiają się drobne zmarszczki, które sprawiają, że wygląda ona mniej atrakcyjnie. Co więcej, symptomem starzenia się jest fakt, że zmienia się również kształt naszej twarzy. Na polskim rynku pojawił się specjalny, opracowany przez specjalistów Mozapharm preparat, który pomaga utrzymać jędrność, sprężystość i gładkość skóry – krem poprawiający owal twarzy L’Azel Active Professional.

Zapewnia on namiastkę profesjonalnego zabiegu w domowym zaciszu. Produkt ten zawiera ekstrakt z kory drzewa arjuna, który ma bardzo szerokie spectrum działania. Wzmocnienie struktury białek przestrzeni międzykomórkowej wpływa na poprawę gęstości i elastyczności skóry. Poprzez przywrócenie bariery skórnej wyciąg z arjuny zmniejsza objawy suchości skóry i chroni ją przed czynnikami środowiskowymi. Ekstrakt z arjuny poprawia strukturę naczyń włosowatych, co wpływa na lepsze zaopatrzenie skóry w składniki odżywcze i prawidłowy przebieg procesów odbudowy komórkowej. Substancja ta jest optymalnym składnikiem zwalczającym objawy i skutki niedoborów hormonalnych związanych z wiekiem. Wyciąg zmniejsza transepidermalną utratę wody oraz wpływa znacząco na przywrócenie funkcji barierowych cery. Skutkuje to poprawą poziomu nawilżenia i zmniejszeniem łuszczenia się skóry już po 4 tygodniach stosowania. Dzięki zastosowaniu ekstraktu z arjuny skóra jest bardziej gładka. Wyciąg z arjuny jest składnikiem doskonale wpływającym na poprawę ogólnego wyglądu skóry.

Pod wpływem grawitacji tkanka tłuszczowa opada w dół, przez co zwiększa się objętość twarzy w jej dolnej części, skóra wiotczeje, a rysy ulegają zaostrzeniu. Mięśnie mimiczne w okolicy podbródka dodatkowo pociągają zwiotczałą skórę owalu, tworząc charakterystyczne wcięcie oddzielające podbródek od opadających policzków. Daje to efekt opadającego i nierównego obrysu dolnej części twarzy. W konsekwencji kontur twarzy staje się mniej wyrazisty, a jej wyraz znacznie mniej dynamiczny. – mówi kosmetolog Mozapharm, Anna Amroziak.

Kosmeceutyki do zadań specjalnych L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL

Eksperci Mozapharm opracowali nową gamę kosmeceutyków. Warto podkreślić, że te wchodzące właśnie na polski rynek produkty są jedyne w swoim rodzaju, nie istnieją bowiem inne specyfiki o takich właściwościach. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka, a zarazem optymalna zawartość składników aktywnych. W skład nowej linii L’Azel Active Professional wchodzą: nawilżający puder do mycia twarzy, krem poprawiający owal twarzy, esencja z makromolekularnym kwasem hialuronowym, esencja z biostabilizowaną witaminą C, esencja nawilżająco – łagodząca z ekstraktem z zielonego owsa i maska rozświetlająca. Dzięki innowacyjności oraz skuteczności kosmeceutyków L’Azel Active Professional, są one wykorzystywane przez profesjonalistów oferujących zabiegi w ramach „Programu naprawczego L’Azel Active Professional”.

Nową gamę produktów można nabyć na stronie internetowej www.lazelactive.pl oraz w wybranych gabinetach kosmetycznych oferujących zabiegi na bazie produktów L’Azel Active Professional.

Do portfolio produktów L’Azel Active Professional należą również:

Esencja z makromolekularnym kwasem hialuronowym

W skórze występuje 50% kwasu hialuronowego zawartego w organizmie. Kwas hialuronowy i kolagen są składnikami strukturalnymi skóry. Włókna kolagenowe odpowiadają za jej elastyczność i jędrność. Kolagen występuje w postaci rozciągliwych i sprężystych włókien. Są one wielokrotnie wydłużane i powracają do swojego pierwotnego kształtu. Bez nawilżania odpowiednim poziomem kwasu hialuronowego szybko tracą elastyczność w skutek przesuszania i ulegają trwałemu rozciągnięciu lub przerwaniu. Do prawidłowego funkcjonowania wymagają ciągłego zanurzenia w galaretowatym roztworze tej substancji, która zapewnia im odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Młoda skóra jest gładka i elastyczna, ponieważ zawiera wysokie stężenie kwasu hialuronowego. W procesie starzenia poziom tej substancji spada i co za tym idzie, skóra traci zdolność do wiązania wody.

Glikol pentylenowy obecny w preparacie jest emolientem rozpuszczalnym w wodzie. Składnik ten zmiękcza, uelastycznia i wygładza skórę.

Esencja z makromolekularnym kwasem hialuronowym nie zawiera konserwantów.

Esencja z biostabilizowaną witaminą C

2-Glukozyd kwasu askorbinowego (AA2G) to naturalna witamina C (kwas askorbinowy) stabilizowana przez połączenie z cząsteczką glukozy. AAG2 jest odporny na działanie wysokiej temperatury, tlenu, metali ciężkich, pH i innych czynników degradacyjnych. Ta chemiczna postać witaminy C jest aktywna dopiero po nałożeniu na skórę. Obecny w skórze enzym rozkłada stopniowo AA2G do kwasu askorbinowego i glukozy. Dzięki temu produkty zawierające AA2G wykazują silne i skuteczne działanie przez długi okres czasu.2-Glukozyd kwasu askorbinowego (AA2G) został pierwotnie opracowany jako składnik leków dermatologicznych w Japonii. Preparaty te miały służyć do rozjaśniania skóry, przebarwień, plam starczych i piegów. Dalsze badania wykazały inne ogromne korzyści i dziś AA2G jest używany nie tylko do wybielania, ale także do przywracania cerze blasku i odwracania skutków starzenia. AAG2 podobnie jak witamina C, zapobiega pigmentacji skóry poprzez hamowanie syntezy melaniny w melanocytach. Ma on również możliwość zmniejszenia ilości powstałej już w tym procesie melaniny. AA2G promuje syntezę kolagenu w ludzkich fibroblastach skóry, co zwiększa jej elastyczność, a w efekcie zmniejsza drobne zmarszczki i odmładza cerę.

Płyn zawiera również glukozyd maltooligozylowy, substancję o silnych właściwościach nawilżających i łagodzących. Składnik ten jest szczególnie efektywny w łagodzeniu podrażnień wywołanych mydłem i detergentami.

Glikol pentylenowy obecny w preparacie jest emolientem rozpuszczalnym w wodzie. Składnik ten zmiękcza, uelastycznia i wygładza skórę.

Esencja z biostabilizowaną witaminą C nie zawiera konserwantów.

Esencja nawilżająco-łagodząca z ekstraktem z zielonego owsa

Zielony owies jest od wieków stosowany w leczeniu chorób dermatologicznych oraz dla utrzymania zdrowej nawilżonej skóry. Ekstrakt z tej rośliny ma silne działanie przeciwzapalne i zapewnia odpowiedni poziom wody w naskórku Jest to szczególnie przydatne w pielęgnacji bardzo suchej skóry oraz terapii cery dotkniętej łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry.

W płynie z ekstraktem z zielonego owsa zastosowano wyciąg bogaty w składniki o bardzo zróżnicowanym charakterze chemicznym. Ekstrakt jest bogatym źródłem minerałów takich jak krzemionka, potas, wapń, magnez, miedź i cynk. Ponadto zawarte są w nim liczne substancje o charakterze cukrów, takie jak beta-glukan, pentozany, kestoza, neokestoza, bifurkoza, neobifurkoza i kwas galaktoarabinoksylanowy. W ekstrakcie z zielonego owsa obecne są również: kwas awenikowy A, kwas awenikowy B, awenakozyd A i awenakozyd B, awenacyna, witeksyna i tricyna.

Płyn zawiera również glukozyd maltooligozylowy, substancję o silnych właściwościach nawilżających i łagodzących.Składnik ten jest szczególnie efektywny w łagodzeniu podrażnień wywołanych mydłem i detergentami.

Glikol pentylenowy obecny w płyniez ekstraktem z zielonego owsa jest emolientem rozpuszczalnym w wodzie. Składnik ten zmiękcza, uelastycznia i wygładza skórę.

Esencja nawilżająco-łagodząca z ekstraktem z zielonego owsa nie zawiera konserwantów.

Maska rozświetlająca

Maska rozświetlająca zawiera ekstrakt z korzeni kurkumy (Curcuma longa) oraz kompleks nawilżający, złożony z kwasu poliglutaminowego, skleroglukanu, betainy, mocznika i mleczanu potasowego.

W Indiach, kraju który jest największym producentem kurkumy na świecie, właściwości kosmetyczne i lecznicze tej przyprawy znane są od starożytności. Do tej pory w niektórych regionach tego państwa wykonuje się pannie i panu młodemu zabieg upiększający z użyciem zmiażdżonych kłączy kurkumy. Taka terapia dodaje blasku i eliminuje drobne niedoskonałości skóry wywołane szkodliwymi bakteriami. Ekstrakt z kurkumy bezpośrednio usuwa reaktywne formy tlenu, które odpowiedzialne są za utlenianie wielkocząsteczkowych składników komórek, lipidów błon komórkowych i DNA, co prowadzi do obumierania komórek. Reaktywne formy tlenu wytwarzane są nieustannie w żywych organizmach, są bowiem produktami ubocznymi zachodzących przemian biochemicznych. Przyczyną powstawania tych niekorzystnych substancji jest również promieniowanie UV i zanieczyszczenie środowiska. W skutek zaburzenia procesów usuwania reaktywnych form tlenu następuje proces degradacji i starzenia komórek. Ponadto reaktywne formy tlenu odpowiedzialne są za powstawanie przebarwień skóry.

Kompleks nawilżający złożony jest ze składników silnie nawilżających o strukturze nisko i wysokocząsteczkowej. Kompleks ten redukuje szorstkość skóry., staje się ona gładsza i promienna. Kompleks nawilżający ma doskonałe zdolności gromadzenia wody w szerokim zakresie wilgotności względnej powietrza. Tą właściwość zapewnia kwas poliglutaminowy oraz betaina. Skleroglukan ma działanie łagodzące i przeciwzapalne.

Maska ma bardzo szybkie działanie rozświetlające, niweluje uczucie zmęczenia i silnie nawilża skórę. Może być stosowana przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Polecana również jako krem do codziennej pielęgnacji. Szczególne efekty daje zabieg nałożenia maski pod algi.

Nowość na rynku kosmeceutyki L’AZEL ACTIVE PROFESSIONAL do zadań specjalnych – informacja prasowa